Miralem Pjanić izbacio Real iz Lige prvaka

Francuski tim Olimpique iz Lyona plasirao se u četvrtfinale nogometne Lige prvaka nakon što je u srijedu u Madridu odigrao neriješeno  (1:1) protiv Reala, trenutno najskupljeg tima na svijetu. Plasman u četvrtfinale francuskom timu donio je izjednačujućim pogotkom u 75. minuti utakmice reprezentativac Bosne i Hercegovine, Miralem Pjanić.

Real je u prvom poluvremenu imao više od igre i pregršt prilika za postizanje pogotka. Ipak, jedinu priliku iskoristio je Cristiano Ronaldo u 6. minuti utakmice kada je doveo svoj tim u vodstvo. U drugom poluvremenu igrači Lyona zaigrali su agresivnije i sve više počeli prijetiti golu Casillasa a sve je urodilo plodom u 75. minuti kada Pjanić pogađa za izjednačenje.

U prvoj utakmici odigranoj u Lyonu, francuzi su savladali “kraljevski tim” rezultatom 1:0.

U drugoj utakmici odigranoj večeras, ekipa Manchester Uniteda izborila je plasman u četvrtfinale Lige prvaka deklasiravši ekipu Milana rezultatom 4:0.