Košarkaši BiH pobjedom obezbijedili odlazak na Eurobasket

1 min. za čitanje

U četvrtom kolu kvalifikacija za Eurobasket, košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je na Ilidži u dvorani hotela Hills savladala Latviju rezultatom 79:73 i dva kola prije kraja osigurala plasman na Eurobasket 2022. godine.

Prva četvrtina igrala se u mini serijama obje selekcije, a naša reprezentacija je dobila sa 20:17.

U drugoj četvrtina slična igra na parketu sve do finiša, a onda u posljednje dvije minute 6:0 serija naše reprezentacije i na odmor odlazimo sa prendošću 40:28.

U trećoj četvrtini naša selekcija je odigrala opet odličnu odbranu u napadu nismo puno griješili u posljednji period ulazimo pri rezultatu 60:45 za naš tim.

U posljednjem periodu Latvijci se sjajnom šuterskom serijom vraćaju u meč, ali izabranici Vedrana Bosnića prekidaju to tri minute prije kraja poenima Lazića i Kamenjaša, te se meč privodi mirno kraju za veliki trijumf i plasman na Eurobasket.

U bh. selekciji najefikasniji je bio Edin Atić sa 19 poena, pet skokova i tri asistencije, pratio ga je Kenan Kamenjaš također sa 19 poena.

Kod Latvije najefikasniji je bio Richard Lomazs sa 19 poena, Aigars Skele je dodao 16 poena.