Još samo jedan korak do baraža

1 min. za čitanje

zastava_bihNogometna reprezentacija BiH u Zenici je večeras s Turskom odigrala osmi susret grupe 5 kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2010. u Južnoafričkoj Republici. Neriješenim rezultatom 1:1 bh. nogometaši zadržali su drugo mjesto u grupi i s četiri boda prednosti u odnosu na Tursku imaju odlične izglede da igraju u baražu za plasman na Svjetsko prvenstvo. Selektor Miroslav Blažević izjavio je kako bi bilo neozbiljno do kraja kvalifikacija tu prednost prokockati.  Našem timu predstoje susreti sa Estonijom u gostima 10. oktobra i na domaćem terenu protiv Španije 14. oktobra.

Utakmica u Zenici odigrana je u izvanrednoj atmosferi koju su priredili navijači našeg tima. Na početku utakmice, Turska je u četvrtoj minuti povela golom Belezoglua, u 25. minuti izjednačio je Salihović, izvanrednim golom iz slobodnog udarca. Nogometaši BiH dominirali su nakon vodećeg pogotka Turske cijelim tokom prvog poluvremena i stvorili nekoliko povoljnih prilika, koje nisu realizirali. Prilike su u drugom poluvremenu stvarali i turski i naši igrači, ali je rezultat do kraja utakmice ostao  nepromijenjen.

Treba napomenuti da se i dalje slavi u našem gradu. Fotografije i video priloge sa SodaLIVE MEGA PARTY-a i slavlja nakon utakmice na ulicama Lukavca možete pogledati za nekoliko sati jer su snimci u pripremi.