Uspješan zavšetak prvog dijela prvenstva

3 min. za čitanje

slika 1222
Poslednja prvenstvena utakmica u ovoj godini, je bila prilika za sumiranje rezultata u protekloj vrlo uspješnoj godini za našeg superligaša, a ujedno je malom svečanošću, koja je priređena prije početka utakmice, skromno obilježena deseta godišnjica uspješnog rada kluba.

U povodu deset godina postojanja i rada kluba, koji je za ovo kratko vrijeme izrastao u jedan ozbiljan i prepoznatljiv sportski kolektiv, od strane Upravnog odbora ŽOK “Smeč” Lukavac dodijeljene su zahvalnice zaslužnim pojedincima i kolektivima, u znak priznanja i zahvalnosti za doprinos i podršku koji su dali u radu i razvoju kluba.

• Buljubašić Natmir-Pire.

U poslednjem susretu u ovoj godini, naše odbojkašice su zadržale kontinuitet dobrih igara i rezultata, te ubilježile treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Odličnom igrom naše odbojkašice su dobile prva dva sata identičnim rezultatom 25:22.

U trećem setu, nakon osjetnog pada u igri gostujuće ekipe, rezultat na kraju seta je bio 25:14 u korist našeg superligaša.

Konačan rezultat, ŽOK ”Smeč” -OK “Gradina-Herceg” Srebrenik 3:0 ( 25:22, 25:22, 25:14).

Nakon ove pobjede ekipa ŽOK “Smeč”, sa 7 pobjeda i 4 poraza, zauzima odlično peto mjesto na prvenstvenoj tabeli sa 21 bodom.

Nakon ove utakmice slijedi prvenstvena pauza, a prvenstvo se nastavlja 01. februara 2014. godine, kad naše odbojkašice gostuju kod ekipe HOK “ Široki Brijeg”.
Za vrijeme prvenstvene pauze seniorske ekipe, će započeti prvenstvo za mlađe kategorije, na nivou Odbojkaškog saveza FBiH.

Naše selekcije ( pionirska, kadetska i juniorska ), će takmičenje započeti turnirima na nivou Tuzlanske regije, a pobjednici ovih turnira će izboriti plasman na završni turnir FBiH za mlađe kategorije.

Naša najmlađa selekcija ( ‘99 godište i mlađe), već ove sedmice će imati prvu provjeru, svojim trećim nastupom na “5. Međunarodnom božićnom turniru za mlađe kadetkinje” koji će se odigrati u Zagrebu 26.12.2013. godine.
Našim odbojkašicama možemo samo poželjeti puno sreće u nastavku takmičenja i nadamo se da će nas i u narednom periodu obradovati dobrim rezultatima.