U Lukavcu održano Državno prvenstvo u Judo-u za kadete i juniore

U subotu, 10. aprila 2010.godine u sportskoj dvorani u Lukavcu održano je Državno prvenstvo BiH u Judo-u za kadete, kadetkinje, juniore i juniorke. Na takmičenju je nastupilo je preko 200 takmičara iz 35 klubova, a članovi Judo kluba “Lukavac” osvojili su 3 medalje.

Selma Sejdinović je u kategorji juniorki zauzela 1. mjesto i ujedno proglašena najboljom takmičarkom u ovoj kategoriji. Lejla Sejdinović je u kategoriji kadetkinja do 52 kg zauzela 2. mjesto, Aladin Zahirović je u kategoriji juniora do 60 kg zauzeo 3. mjesto dok su Stefan Lazić i Ivan Crvenković zauzeli 5. mjesto.

+70 kg – Jelena Arnautović (PANTER)

Najuspješnijom ekipom u kategoriji juniorki proglašen je JK “Vitez” iz Viteza, a najuspješnijom takmičarkom proglašena je Jovana Skakavac iz Judo kluba “Famos”.

+90 kg – Nikola Srećković (PANTER)

Najuspješnijom ekipom u kategoriji kadeta proglašen je JK “Bosna” iz Sarajeva, a najuspješnijim takmičarem Stefan Majdov iz Judo kluba “Randori”.