Svatovac bolji od Jedinstva iz Huskića

6 min. za čitanje

U okviru 13. kola Druge lige TK –  grupa Zapad, nogometaši Svatovca iz Poljica pred oko 200 gledalaca savladali su ekipu Jedinstva iz Huskića rezultatom 3:0.

Prvu priliku na utakmici pravi domaća ekipa u 15. minutu kada A. Ejubović sa 5 metara loptu šalje visoko iznad gola gostiju. Nakon toga uslijedile su nove prilike za domaće.
Prvo je Nukić nakon kornera bio najviši u skoku ali ne uspijeva pogoditi nebranjenu mrežu gostiju. U 19. minuti Omić šutira pored desne stative golmana gostiju Hodžića.

Svatovac u vodstvo dolazi u 32. minuti nakon sto S. Ejubovića na rubu kaznenog prostora ruši Kasumović, a glavni sudija na ovoj utakmici pokazuje na 11 metara. Siguran realizator bio je kapiten domaćih Bušić. I pored vodstva od 1:0, domaća ekipa nastavlja sa napadima i stvara prilike pred golom gostujućeg tima. Nakon dobro izvedenog kornera najviši u skoku je Tufekčić, nakon njegovog udarca glavom, lopta odlazi pored gola Jedinstva. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

Sam početak drugog poluvremena donosi nova uzbuđenja. U 46.minuti Murselović izlazi sam pred Hodžića, a golman gostiju bio je uspješniji u ovom duelu.
U 50. minutu, nakon greške gostujuće odbrane, do lopte dolazi Bajrić i matira nemoćnog Hodžića za 2:0.

Pobjedu “Svatovca” potvrdio je Bajrić, koji je ponio i epitet najboljeg igrača ove utakmice. Nakon sjajnog udarca sa 20 metara, loše postavljeni golman gostiju morao je treći puta vaditi loptu iz svoje mreže.

Prvi udarac na prema golu Svatovca ekipa Jedinstva uputila je u 65. minuti. Hodžić M. ubacuje loptu u šesnaesterac domaćih,a u skoku najviši Omerović šutira tik pored lijeve stative gola domaće ekipe.

Treći pogodak jednostavno je riješio pitanje pobjednika, a do kraja utakmice niti jedna ekipa nije pokazivala želju za promjenom rezultata.

Ekipa Svatovca je ovom pobjedom zadržala vodeću poziciju na tabeli, a u narednom kolu    Poljičani putuju u Seonu.

NK Svatovac Poljice 3:0 NK Jedinstvo Huskići
Stadion: Krušici. Gledalaca: 200.
Strijelci: Bušić (32-pen), Bajrić (50,61)

NK SVATOVAC: Beganović, Sultanić, Ejubović S, Dzemalić, Tufekčić, Ejubović A, Nukić (Pepić), Bušić, Murselović (Ikanović), Bajrić (Saburović), Omić.
Trener: Murselović Adem.

NK JEDINSTVO: Hodžić E(Kasumović), Hasanović, Omerović N, Kasumović, Gušić, Hirkić, Hodžić M, Bešić (Omerović I), Omerović E, Mulasalihović, Ibrić.
Trener: Ibrić Mevludin.