Smeč slavio u gradskom derbiju!

Ponovo je uspješnija bila ekipa ŽOK „Smeč“ i time ostvarila osmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Konačan rezultat je bio 1:3 u korist ekipe ŽOK „Smeč“, po setovima 16:25, 20:25, 25:20 i 19:25. Te je ekipa ŽOK „Smeč“ i dalje jedina neporažena ekipa u dosadašnjem dijelu prvenstva.

U zanimljivoj utakmici, nakon vodstva ekipe „Smeč“ od 2:0 nakon dva odigrana seta, domaća ekipa ŽOK „Lukavac“ je uspjela dobiti treći set sa 25:20, ali odbojkašice ŽOK „Smeč“ nisu dozvolile iznenađenje.

Novom pobjedom smečerice su preuzele lidersku poziciju na prvenstvenoj tabeli, sa bodom više od drugoplasirane ekipe Maglaja.

Za ekipu ŽOK „SMEČ“ Lukavac su nastupile: Melisa Osmić-kapiten ekipe, Amra Kambić, Amra Džambić, Almina Turkić, Arisa Kurtić, Dženana Muminović, Džana Karić, Erna Burgić, Amra Imamović, Dženeta Numanović, Lejla Lulić i Merima Tokić, trener ekipe Natmir Buljubašić Pire.

Narednog vikenda ekipa ŽOK „SMEČ“ igra zaostalu utakmicu trećeg kola protiv posljednjeplasirane ekipe „Una“ iz Bosanske Krupe, nakon čega nastupa pauza u prvenstvu.