Sedmica zasluženo na drugom mjestu Premijer lige

3 min. za čitanje
OK "7 Lukavac"

U derbiju 11. kola Premijer lige BiH za odbojkaše pobjeda je pripala Lukavčanima nakon pet odigranih setova.Domaći odbojkaši zabilježili su pobjedu u prva dva seta a Brčaci su u trećem i četvrtom setu uspjeli izjednačiti.

U prvom setu domaći su imali vodstvo od 8:7 a gosti su u nastavku prešli u vodstvo od 16:12 i imali prednost od 20:15.U finišu domaći izjednačuju na 23:23 i u nastavku se vodila žestoka borba za svaki poen.Pobjednik je odlučen tek nakon 30 poena a pobjeda je pripala domaćim odbojkašima.U drugom setu domaći su imali rezultatsku perednost ali su gosti izjednačili na 21:21 i u nastavku nakon više izjednačenja rezultata pobjeda je pripala Lukavčanima od dva poena razlike.

Treći i četvrti set bio je u znaku gostiju koji su ovaj dio utakmice odigrali odlično.U petom setu gosti su imali poečetnu inicijativu a domaći izjednačuju na 10:10 a u nastavku su uspjeli preći u vodstvo i ovaj set dobiti sa dva poena razlike.Na kraju utakmice su proslavili pobjedu zajedno sa svojim navijačima.

Tako su lukavački odbojkaši zadržali drugo mjesto na tabeli.U Premijer ligi za odbojkaše sada slijedi pauza do 22 janura 2011 godine kada su na programu utakmice 12.kola a ekipa 7.Lukavac gostuje u Odžaku kod domaćeg Napretka.

7.LUKAVAC – BRČKO JEDINSTVO 3:2

Sportska dvorana u Lukavcu. Sudije:Desko Pavić(Bijeljina) i Edin Beganović(Hrasnica).Delegat Jadranko Krulj (Ljubinje).Rezultat:7.Lukavac- Brčko Jedinstvo 3:2(30:28,28:26,19:25,18:25,15:13).

7.LUKAVAC: K.Bašić, Memić, Imamović, M.Bašić, Kambić, Gojković, Bezdrob, Muminović, Burgić, Ibričić, Salihović, Kunić. Trener: Miralem Sejdinović.

BRČKO JEDINSTVO: Čolo, Pelemiš, Panić, Eminović, Hukičević, Džinović, Hadžić, Čendić, Mitrović, N.Šormaz, Kurtić, L.Šormaz. Trener: Ljubiša Ristić.