Sarajevski Spid savladao Sinove Bosne

Piše: Sadik Sinanović

Juče je u sportskoj dvorani u Lukavcu, odigran veliki derbi Premier lige u sjedećoj odbojci. Snage su odmjerili domaći Sinovi Bosne i gosti iz Sarajeva, ekipa Spida.

Ovaj veliki derbi pružio je kvalitetnu odbojkašku predstavu u pet setova. Uspješniji su bili gosti iz Sarajeva rezultatom  2:3. Gosti su u prva dva seta pokazali svu svoju snagu, te poveli sa 2:0,ali su Sinovi Bosne izjednačili rezultat,te u posljednjem petom setu ipak nisu uspjeli doći do potpunog preokreta. Ovom pobjedom sarajevski odbojkaši priključili su se samom vrhu tabele, sa 8 osvojenih bodova, dok lukavački Sinovi Bosne imaju osvojenih 7, i zauzimaju 3.poziciju.

Rezultat po setovima: 22:25, 17:25, 25:18, 25:11, 12:15.

U narednom kolu priliku za popravni Sinovi Bosne imat će u gostima, kod sastava KSO Iskra.