Rezultati i tabela Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever

3 min. za čitanje

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 24. kola Druge nogometne lige Federacije BiH – grupa Sjever. Radnički iz Lukavca na domaćem terenu bez većih problema savladao je ekipu Mladosti iz Tinje rezultatom 2-0 i izbio na 5. mjesto na tabeli što je ujedno i najbolji plasman u ovoj sezoni za lukavčane.

Lider na tabeli i gotovo siguran putnik u viši rang takmičenja, ekipa Gradine iz Srebrenika, savladala je ekipu Bratstva iz Gračanice rezultatom 3-1 te učvrstila svoju poziciju na liderskoj poziciji.

Najveće i najprijatnije iznenađenje ove sezone, ekipa Mladosti iz Malešića pobjedom nad Bosnom iz Kalesije izbila je na drugo mjesto na tabeli, a s obzirom da i narednu utakmicu igraju na domaćem terenu i to protiv ekipe Gradine, imaju priliku da ovu poziciju zadrže i nakon narednog kola.

Rezultati 24. kola: SREBRENIK: Gradina – Bratstvo 3:1, TOJŠIĆI: Sloga – Radnik  4:0, BIJELA: Posavina 108 – Bosna (M) 3:2, D.POTOK: Ingram – Mramor 2:0, D.MAHALA: Dinamo – Hajduk 1:0, LUKAVAC: Radnički – Mladost(T) 2:0, TUZLA: Tuzla – Odžak 102  1:1, MALEŠIĆI: Mladost (M) – Bosna (K) 1:0.