Radničkom puni plijen u Odžaku

5 min. za čitanje

FK Radnički iz Lukavca konačno je donio puni plijen sa gostovanja. Desilo se to u utakmici 25. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever odigranoj u subotu u Odžaku gdje je Radnički pobijedio domaću ekipu Odžaka 102 rezultatom 1-3.

Lukavčani su od samog početka krenuli agresivno prema golu domaćih a u 13. minuti Hodžić prolazi kroz odbranu ekipe Odžaka i u šesnaestercu biva zaustavljen grubim prekršajem, međutim za glavnog suca Avdića ovo nije bilo dovoljno za najstrožu kaznu.

Četiri minute kasnije mladi igrač Radničkog Mehanović je u odličnoj prilici ali u duelu jedan na jedan uspješniji je golman Odžaka Babić.

Najbolju priliku za vodstvo domaći tim ima u 24. minuti. Redžić je u svom šesnaestercu faulirao domaćeg napadača Omerbašića a glavni sudija Avdić pokazuje na bijelu tačku.

Golman Radničkog Bećirović sjajno brani kazneni udarac koji je izveo Omerbašić a u nastavku slijedi brz kontranapad i akcija iz koje Radnički dolazi u vodstvo od 1-0. Strijelac je u 25. minuti bio Mehanović kojem je ovo ujedno bio i prvi pogodak u dresu Radničkog.

Radnički je i u drugom poluvremenu krenuo ofanzivno. U 49. minuti Jaranović je silovito šutirao sa 18 metara, ali golman Babić, koji je inače i najzaslužniji što Lukavčani nisu postigli više golova, odlično interveniše.

Ipak, domaći tim u 54. minuti koristi grešku odbrane Radničkog i preko Paradžika dolazi do izjednačenja.

Samo 8 minuta kasnije Jaranović pravi prodor po sredini, izlazi sam pred golmana Babića koji i iz ovog duela izlazi kao pobjednik.

U 74. minuti Hodžić pravi solo prodor po lijevoj strani, sigurno prolazi i golmana domaće ekipe i neometano šalje loptu u mrežu za 1-2.

Pet minuta kasnije, Jaranović je ponovo sam pred golmanom Babićem ali ovoga puta nakon što je nadmudrio čuvara mreže domaćeg tima biva srušen a sudija Avdić dosuđuje najstrožu kaznu u korist Radničkog.

Siguran izvođač bio je kapiten Aljukić za konačnih 1-3.

NK ODŽAK 102 ODŽAK – FK RADNIČKI LUKAVAC 1-3

Stadion u Odžaku. Gledalaca: 100.
Glavni sudija: Admir Avdić (Kalesija). Pomoćnici: Jasmin Hukić (Tuzla), Jasmina Tupaja (Orašje).
Delegat: Fadil Mujić (Srebrenik).
Strijelci: Paradžik (54) za Odžak 102; Mehanović (25), Hodžić (74) i Aljukić (79 pen.) za Radnički.

Žuti kartoni: Redžić, Mujagić (Radnički).

NK ODŽAK 102: Babić, Bajunović, Emić K., Hadžiomerović, Emić S. (Stanić), Ćulap, Paradžik, Omerbašić, Topolović, Emić J., Nikić.
Trener: Spomenko Katić.

FK RADNIČKI LUKAVAC: Bećirović, Redžić (Begić), Jusufović, Šubić, Mujagić, Nurić, Alagić, Jaranović (Karić), Aljukić, Hodžić (Bošnjić), Mehanović.
Trener: Amir Imamović.

Rezultati 25. kola: MALEŠIĆI: Mladost (M) – Gradina 3:1, KALESIJA: Bosna (K) – Tuzla 2:1, ODŽAK: Odžak 102 – Radnički 1:3, TINJA: Mladost (T) – Dinamo 3:1, ORAŠJE: Hajduk – Ingram 2:0, MRAMOR: Mramor – Posavina 108 2:0, MIONICA: Bosna(M) – Sloga 2:0, LIPNICA: Radnik – Bratstvo 3:1.
(Zaostala utakmica iz 20.kola: Gradina – Posavina 108 1:0).