Radnički savladao Slogu iz Tojšića

4 min. za čitanje

U okviru 18. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, fudbaleri Radničkog savladali su danas ekipu Sloge iz Tojšića rezultatom 2:1.
Kišovito vrijeme i težak teren nisu dozvolili igračima da prikažu dopadljivu igru, ali i pored toga oko stotinjak gledalaca na stadionu Jošik moglo je vidjeti tri pogotka.

Lukavčani su bolje otvorili utakmicu a već u 8. minutu Redžić asistira Jaranoviću koji pogađa za 1:0. Nakon toga igralo se uglavnom na sredini terena, a novu priliku za Radnički bilježimo tek u 44. minuti kada Aljukić sa 10 metara šutira tik pored gola gostujuće ekipe.

Prvi udarac u okvir gola gosti su uputili tek u 73. minutu. Huseinović je šutirao snažno sa 20 metara a golman Radničkog Bećirović je loptu skrenuo u korner.

Nakon toga uslijedio je novi pritisak domaćeg tima. U 81. minutu, samo 4 minute nakon što je ušao u igru, Sejdinović dobro reaguje na ubačenu loptu u šesnaesterac gostiju i glavom snažno šutira prema golu, međutim golman Imamović je na mjestu.

U 84. minuti rezervista Vedran Hurtić nakon asistencije Jaranovića postiže drugi pogodak za Radnički.

Igrao se 89. minut kada odbrana Radničkog pravi grešku što je dobro iskoristio gostujući napadač Mešanović i smanjio rezultat na 2:1. Ovo je ekipi Radničkog bio prvi primljeni gol na domaćem terenu u takmičarskoj sezoni 2009/2010.

Treba napomenuti da su  igrači obje ekipe igrali fer i korektno što najbolje pokazuje podatak da glavni sudija današnjeg meča, Mato Stanić,  javnom opomenom nije kaznio niti jednog od aktera današnje utakmice.

Utakmicu je pratilo stotinjak gledalaca a i pored kiše koja je padala tokom cijelog toka susreta, grupa od oko 40 vjernih navijača SIOUX bespoštedno je bodrila je ekipu Radničkog do samog kraja.

FK RADNIČKI LUKAVAC – FK SLOGA TOJŠIĆI 2:1

Stadion Jošik u Lukavcu. Gledalaca: 100.
Glavni sudija: Mato Stanić (Prud). Asistenti: Zvonko Radman (Odžak) i Amel Ćehajić (Tuzla).
Delegat: Izet Gopo (Gračanica).
Strijelci: Jaranović (8) i Hurtić (83) za Radnički i Mešanović (89) za Slogu

FK RADNIČKI: Bećirović, Redžić, Šubić, Hidanović, Bekrić (Hurtić), Nurić (Begić), Alagić, Mehanović, Aljukić, Hodžić (Sejdinović), Jaranović.
Trener: Amir Imamović

FK SLOGA: Imamović, Pilavdžić, Zulić, Poljaković, Tabalović, Mešanović, Kitić, Huseinović, Šmigalović S., Šmigalović M. (Mujačić), Suljić.
Trener: Safet Mujkić

Rezultati 18.kola: LUKAVAC: Radnički – Sloga 2:1, TUZLA: Tuzla – Bratstvo 1:0, MALEŠIĆI: Mladost (M) – Radnik 6:0, KALESIJA: Bosna (K) – Bosna (M) 3:0, ODŽAK: Odžak 102 – Mramor 6:2.
Utakmice:Gradina – Ingram, Dinamo – Posavina 108 i Mladost (T) – Hajduk igraju se u nedjelju.