Radnički sa devet igrača do visoke pobjede

5 min. za čitanje

U subotu su odigrane utakmice 28. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever. Radnički iz Lukavca je na domaćem terenu zabilježio visoku pobjedu od 5-2 nad ekipom NK Tuzla.

Utakmicu su nakon početnog ispitvanja snaga bolje otvorili gosti i u 27. minuti preko Durmišija poveli sa 1-0. Nakon toga, lukavčani prebacuju u brzinu više, a u 38. minuti Sejdinović se najbolje snalazi u šesnaestercu gostiju i pogađa za 1-1.

U 45. minuti, na oko 20 metara udaljenosti od gola gostiju, napravljen je prekršaj nad kapitenom lukavčana Karićem. Slobodan udarac izveo je rezervista Bekrić i snažnim i preciznim udarcem savladao golmana Tuzle Antunovića za 2-1.

Na samom početku 2. poluvremena, u 47. minuti, gosti na 30 metara od svoga gola prave prekršaj, ponovo nad Karićem, a Bekrić izvodi slobodan udarac i topovskim udarcem matira nemoćnog Antunovića za 3-1.

U 51. prvoj minuti Semir Aljukić, koji je zamijenio povrijeđenog Hodžića, pogađa za 4-1.

Radnički je od 70. minute igrao sa igračem manje iz razloga što je trener Amir Imamović prethodno izvršio sve izmjene, a rezervista Bošnjić se u jednom duelu sa gostujućim igračima povrijedio i nije mogao nastaviti susret.

Brojčanu prednost na terenu iskorištavaju fudbaleri Tuzle i u 85. minuti preko Ahmetovića smanjuju vodstvo Radničkog na 4-2.

Ipak, samo 2 minute kasnije, Aljukić izbija sam pred golmana Antunovića i pogađa za konačnih 5-2.

U 89. minuti mladi fudbaler Radničkog, Mehanović, zadobio je povredu i nije mogao nastaviti susret pa su tako lukavčani do kraja igrali sa devet igrača, ali to nije uticalo na rezultat i konačni ishod utakmice.

Ovom pobjedom Radnički se vratio na 3. mjesto na tabeli.

FK RADNIČKI LUKAVAC – NK TUZLA TUZLA 5-2

Stadion Jošik u Lukavcu. Gledalaca: 100
Glavni sudija: Almir Devedžić (Gračanica). Pomoćnici: Edis Zukić (Srebrenik) i Nesib Karić (Kalesija).
Delegat: Salim Adžikić (Rahić).
Strijelci: Sejdinović (38.), Bekrić (45. i 48.), Aljukić (51. i 87.) za Radnički; Durmiši (27.) i Ahmetović (85.) za Tuzlu.
Žuti kartoni: Redžić, Karić, Begić – Radnički; Delić, Bošnjić, Ahmetović – Tuzla.

FK RADNIČKI: Bećirović, Redžić, SINANOVIĆ, Omerović, Sejdinović, Alagić, Hodžić (Aljukić), Begić, Karić Bošnjić), Mehanović, Hurtić (Bekrić).
Trener: Amir Imamović

NK TUZLA: Antunović, Hasanović, Dedić (Čelebić), Musić Dž., Saračević, Musić A. Delić, Bošnjić, Ahmetović, Durmiši (Džinić), Mešić.
Trener: Nenad Simić.

GRADINA U 1. LIGI FEDERACIJE BIH

Gradina je u Srebreniku je minimalnom pobjedom u susretu sa mioničkom Bosnom obezbijedila naslov prvaka dva kola prije završetka prvenstva. Tako su se Srebreničani ponovo vratili u Prvu nogometnu ligu Federacije BiH.

U 28. kolu postignuto je 35 golova što je dobra efikasnost. Najviše su se mreže tresle u Dubokom Potoku, osam puta, i Lukavcu 7 puta. Gosti su osvojili samo jedan bod a to je uspjelo ekipi Mladosti iz Tinje koja je u Tojšićima igrala neriješeno sa domaćom Slogom.

U opštinskom derbiju u Lipnici pobjeda je pripala domaćem Radniku .

Gračaničko Bratstvo je bez problema pobijedilo Hajduka iz Orašja a značajne pobjede zabilježili su Dinamo i Posavina 108.