Radnički poražen u Orašju

3 min. za čitanje

U okviru 23. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, FK Radnički iz Lukavca poražen je u Orašju od ekipe Hajduka rezultatom 3-1.

Domaći tim došao je u vodstvo u 26. minuti pogotkom Hasanovića. Radnički je izjednačio u drugom poluvremenu, tačnije u 58. minuti kada Sejdinović koristi grešku domaće odbrane, na ivici kaznenog prostora uzima loptu i bez većih problema matira golmana Hajduka Medića.

Nakon izjednačujućeg pogotka igrači Hajduka u potpunosti preuzimaju terensku inicijativu a u 76. minuti Sprečaković koristi gužvu u kaznenom prostoru Radničkog i pogađa za 2-1.

Sedam minuta kasnije kapiten Radničkog Mujagić pravi prekršaj u svome kaznenom prostoru, a glavni sudija meča Hukić pokazuje na bijelu tačku.
Sigurni izvođač kaznenog udarca za domaći tim bio je Džakić koji postiže pogodak za konačnih 3-1.

Narednu prvenstvenu utakmicu Radnički igra u Lukavcu u petak, 30. aprila 2010. godine. U goste dolazi ekipa Mladosti iz Tinje.

NK HAJDUK ORAŠJE – FK RADNIČKI LUKAVAC 3:1

Stadion u Orašju. Gledalaca: 200
Glavni sudija: Jasmin Hukić (Tuzla).  Pomoćnici: Admir Avdić (Kalesija), Filip Jarić (Boće).
Delegat: Sakib Omerbašić (Odžak).
Strijelci: Hasanović (26), Sprečaković (76), Džakić (83, pen) za Hajduk i Sejdinović (58) za Radnički.
Žuti kartoni: Beširević (Hajduk).

NK HAJDUK ORAŠJE: Medić, Hadžiomerović (Slomić), Čolić, Beširević B., Isić, Džafić, Sprečaković, Džakić, Damjanović, Hasanović (Tukulj), Beširević D (Pamukčić).
Trener: Mirsad Handarić.

FK RADNIČKI LUKAVAC: Bećirović, Jusufović, Bekrić (Redžić), Omerović (Karić), Mujagić, Hidanović, Šubić, Alagić, Begić, Nurić, Sejdinović (Bošnjić).

Rezultati 23.kola: KALESIJA: Bosna (K) – Gradina 3:1, ODŽAK: Odžak 102 – Mladost (M) 2:3, TINJA: Mladost (T) – Tuzla 1:0, ORAŠJE: Hajduk – Radnički 3:1, MRAMOR: Mramor – Dinamo 4:1, MIONICA: Bosna (M) – Ingram 3:0, LIPNICA: Radnik – Posavina 108 3:0, GRAČANICA: Bratstvo – Sloga 4:0.