Radnički poražen u Mionici

3 min. za čitanje

U okviru 21. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, FK Radnički poražen je u nedjelju u Mionici od ekipe Bosne rezultatom 1:0. Domaći nogometaši već u 3. minuti imali su odličnu priliku. Nakon ubačene lopte iz kornera u skoku je najviši Hećimović, ali lopta pogađa prečku gola Radničkog.

Radnički je uzvratio u 15. minuti preko Jaranovića koji sa 16 metara šutira precizno ali golman domaćeg tima Peštalić odlično interveniše i krajnjim naporom loptu vadi ispod prečke. Mladi igrač Radničkog Mehanović oprobao je svoj šut u 38. minuti ali njegov udarac sa preko 20 metara domaći golman izbija u korner.

Jedini pogodak na utakmici postigao je rezervista Bosne Mujkanović u 73. minuti igre kada se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu Radničkog i glavom matirao nemoćnog Bećirovića.

Ostatak utakmice protekao je uglavnom u igri između dva kaznena prostora.

FK BOSNA MIONICA – FK RADNIČKI LUKAVAC 1:0

Stadion “Jezero” u Mionici. Gledalaca: 100.
Glavni sudija: Adnan Mukanović (Banovići). Pomoćnici: Fahrudin Ferizović (Srebrenik) i Nermin Rahmanović (Banovići).
Delegat: Muradif Peljto (Brčko).
Strijelci: Mujkanović (73).
Žuti kartoni: Mujkanović (Bosna), Šubić (Radnički).

FK BOSNA MIONICA: Peštalić S., Iskrić, Đonlić, Kadić, Peštalić E., Osmanović, Huseinbašić, Hećimović (Velagić), Pezerović (Mujkanović), Divljanović, Ibrišimović (Kukuljević).
Trener: Nihad Kadić.

FK RADNIČKI LUKAVAC: Bećirović, Jusufović, Šubić, Mujagić, Mehanović, Nurić, Aljukić, Alagić, Hodžić, Jaranović, Redžić (Sejdinović).
Trener: Amir Imamović.

Rezultati 21. kola:

ODŽAK: Odžak 102 – Gradina 1:1, TINJA: Mladost (T) – Bosna (K) 3:4, ORAŠJE: Hajduk – Mladost (M) 0:0, MRAMOR: Mramor -Tuzla 4:3, MIONICA: Bosna(M) – Radnički 1:0, LIPNICA: Radnik – Dinamo 2:1, GRAČANICA: Bratstvo – Ingram2:0, TOJŠIĆI: Sloga – Posavina 108 2:0.