Radnički pobjedom otvorio proljetnu polusezonu

3 min. za čitanje

U danas odigranoj utakmici 16. kola Druge nogometne lige FBiH – Grupa sjever, FK Radnički savladao je ekipu Ingrama iz D. Potoka rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je u 2. minuti najbolji pojedinac u današnjoj utakmici, Jasmin Jaranović.
Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Lukavčana a najbolju priliku za povećanje rezultata propustio je Sejdinović u 31. minuti. Alen Hodžić prevario je odbrambene igrače Ingrama i proslijedio loptu do Sejdinovića koji prolazi čak i pored golmana Delića, međutim sa svega 7-8 metara ne uspijeva pogoditi prazan gol.

U drugom poluvremenu se igralo uglavnom na sredini terena a jedinu ozbiljniju priliku bilježimo u 66. minuti kada Jaranović iz slobodnog udarca sa 25 metara od gola silovito šutira, ali golman gostujuće ekipe odlično reaguje i izbija loptu u korner.

FK RADNIČKI LUKAVAC 1 – 0 NK INGRAM D. POTOK

Stadion Jošik u Lukavcu. Gledalaca: 200.
Glavni sudija: Almir Devedžić  (Gračanica)
Pomoćnici: Kristijan Vasilić (Tuzla) i Hakija Muharemović (Kladanj)
Delegat: Mujo Đerzić (Banovići)
Strijelci: Jaranović (Radnički), 2. min.
Žuti kartoni: Aljukić (Radnički), Tursunović, Jahić E. i Salkić (Ingram)

FK Radnički: Bećirović, Redžić, Alagić, Šubić, Mujagić, Begić (Bekrić), Aljukić, Sejdinović (Mehanović), Jaranović, Hodžić (Bošnjić), Nurić
Trener: Amir Imamović

NK Ingram: Delić, Osmić, Šerifović, Sarić, Jahić E., Tursunović, Jahić A., Alić, Salkić, Ordagić, Bečić.
Trener: Nedim Hodžić

MINUTA ŠUTNJE ZA ALMIRA BIKOVIĆA

Svi prisutni na stadionu Jošik u Lukavcu danas su, prije počeka utakmice, mintom šutnje odali počast našem sugrađaninu Almiru Bikoviću koji je prije dva dana smrtno stradao u američkoj vojnoj bazi Bagram u Afganistanu.

KOMPLETNI REZULTATI 16. KOLA DRUGE NOGOMETNE LIGE FBiH – GRUPA SJEVER

Gradina – Dinamo 6:1, Radnički – Ingram 1:0, Tuzla – Posavina 108 1:0, Mladost (M) – Sloga 2:0, Bosna (K) – Bratstvo 2:1, Odžak 102 – Radnik 3:0, Mladost (T) – Bosna (M) 0:0, Hajduk – Mramor 1:2.