Užice: Plivačima Galeba 19 medalja

2 min. za čitanje

Plivački klub Galeb je učestvovao na V Đetinja kupu u Užicu, gdje su lukavački plivači ostvarili izvanredne rezultate osvojivši 6 zlatnih, 7 srebrnih i 6 bronzanih medalja i pehar.

• Sara Nukić: dvije srebrne medalje na 50 m prsno i 50 m delfin
  • Azra Ćosićkić: dvije srebrne medalje na 50 m leđno i 50 m kraul , te 3. mjesto u zbiru otplivanih bodova u kategoriji plivačica 2007. i starije krunisano peharom
  • Lejla Imširović: dvije srebrne medalje na 50 m prsno i 50 m delfin
    Pored ovoga, ženska štafeta Galeba u sastavu Azra Ćosić, Sara Nukić, Lejla Imširović i Azra Ćosićkić je osvojila 3. mjesto u utci na 4×50 mješovito.

Važno je naglasiti da je Plivački klub Galeb na V Đetinja kupu nastupio sa osam takmičara i sa ženskom štafetom i da su u svim utrkama za koje su prijavljeni osvojili medalje.