Osam medalja za takmičare KBS “Orkka”

0 581

U nedjelju 08.12.2013. godine u sportskoj dvorani u Gradačcu i u organizaciji kluba borilačkih sportova “ZMAJ” iz Gradačca održano je kantonalno karate prvenstvo “Gradačac 2013”. Na prvenstvu je uzelo učešće 411 takmičara iz 19 karate klubova.

unnamed

Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac je nastupio sa 13 takmičara, koji su u pratnji trenera Željka Zombre osvojili ukupno 8 medalja i to 5 zlatnih, 2 srebrene i jednu bronzanu medalju.

• Halima Čajić u kategoriji borbe djevojčice 10 godina +30 KG
  • Hamzić Amina u kategoriji katedjevojčice 2000 godište.

Bronzanom medaljom se okitio Suljić Demir u kategoriji borbe kadeti -57 KG.

KBS “ORKKA” na ovom takmičenju su jos ponosno predstavili: Husić Benjamin, Hadžimehmedović Behlul, Gutić Nejra, Gutić Lejla, Đulić Šejla i Bećirović Belma.

Najuspješniji pojedinac iz redova KBS “ORKKA” bio je Muradbašić Haris sa osvojene 2 zlatne medalje.
Treba istaći dominaciju Čajić Hamze u kategoriji borbe dječaci 13 godina +55 KG, koji je na posljednja 4 takmičenja u ovoj kategoriji
osvojio prva mjesta sa maksimalnim učinkom i to bez ijednog izgubljenog poena. Čajić Hamza je inače prvak države, reprezentativac BiH i osvajač bronzane medalje (jedne od dvije koje su osvojili reprezentativci sa područja TK) na posljednjem Balkanskom prvenstvu
održanom u Martu ove godine u Kragujevcu (Srbija).