Odbojkašice ŽOK “Smeč” nastavljaju pobjednički niz

U nedjelju 08. marta naše odbojkašice su gostovale kod ekipe OK “Žepče” u Žepču i ostvarile novu gostujuću pobjedu.

Naše odbojkašice su u meč ušle dosta opušteno, što su domaće odbojkašice iskoristile i uz veliko zalaganje učinile set vrlo neizvjesnim. Nakon početnog vođstva domaće ekipe, cijelim tokom se igralo poen za poen. Uz dosta grešaka i nervoze, lukavačke odbojkašice nisu uspjele da povežu igru, te je rezultat na kraju seta bio 27 : 25 u korist domaće ekipe.

U drugom i trećem setu odbojkašice iz Lukavca su zaigrale na očekivanom nivou i opravdale ulogu favorita. Do kraja utakmice su odigrale superiorno, ni u jednom trenutku nisu dale priliku domaćoj ekipi da se rezultatski primaknu.

Konačan rezultat ŽOK “Žepče”–ŽOK “Smeč” 1:3, (27:25,  12:25,  13:25  i  11:25.)

Ovom pobjedom naš superligaš se učvrstio na drugoj poziciji i praktično obezbijedio nastup na završnici prvenstva za prvaka Federacije BiH, odnosno borbu za ulazak u odbojkašku premijer ligu BiH.

Narednog vikenda, u poslednjem prvenstvenom kolu naše odbojkašice dočekuju ekipu OK “Stars” Živinice.

Nakon okončanja takmičenja u okviru Superlige FBiH, slijedi završnica prvenstva.

Za ekipu ŽOK “Smeč” su nastupile: Arisa Kurtić – kapiten ekipe, Amra Kambić, Melisa Osmić – libero, Merima Tokić, Melika Dautović, Dženana Muminović, Antonela Crvenković, Almina Turkić, Džana Karić, i Aida Muratović, trener ekipe Dražen Gojković.