Odbojkaši Sedmice pobjednici memorijalnog turnira Elmir Elo Salihović

3 min. za čitanje

U organizaciji Odbojkaškog kluba 7.Lukavac u petak i subotu održan je 12 memorijalni odbojkaški turnir “Elmir Elo Salihović” u znak sjećanja na lukavačkog odbojkaša i člana kadetske i juniorske reprezentacije BiH koji je izgubio život u svojoj 19 godini i tako prekinuo sportsku karijeru.

Na turniru su nastupile ekipe: OK Murse iz Osijeka, Radnika iz Bijeljine, Bosne iz Kalesije i domaćeg 7 Lukavac.

Ekipa Kaknja je u posljednjem trenutku otkazala dolazak na turnir te je njeno mjesto popunila kalesijske Bosne.

Na prigodnoj ceremoniji turnir je otvorio Suljo Suljević,presjedavajući opštinskog vijeća Lukavac. U prvoj utakmici ekipa 7.Lukavac je pobijedila Bosnu sa 3:0 a u drugoj utakmici Radnik iz Bijeljine je pobijedio ekipu Murse sa 3:2. U utakmici za treće mjesto, Mursa je pobijedila Bosnu sa 3:1 (22:25,25:21,25:20,25:22).U finalu odbojkaši 7.Lukavac pobijedili su Radnik sa 3:1 (30:32, 25:21, 25:22, 25:17) i tako osvojili pobjednički pehar.

Plasman na turniru bio je sledeći: prvi 7.Lukavac, drugi:Radnik,treća Mursa, četvrta Bosna.
Za najboljeg igrača turnira proglašen je Sanel Imamović, odbojkaš 7 Lukavac a najmladji odbojkaš na turniru bio je Arnel Imamović(1994 godište) iz ekipe Bosna iz Kalesije. Njima su dodijeljena posebna priznanja. Porodica Salihović uručila je poklon odbojkašu Jasenku Ibričiću iz ekipe 7 Lukavac, koji igrom podsjeća na Elmira Salihovića .Na turniru je prikazana kvalitetna odbojka.

Pobjednici turnira - LUKAVAC 7

Finalna utakmica turnira: 7 Lukavac – Radnik 3:1

Dvorana Srednjoškolskog centra u Lukavcu. Gledalaca 200. Sudije:Anel Delić(Tuzla) i Ekrem Bašić(Lukavac).

Rezultati po setovima: 30:32, 25:21, 25:22, 25:17.

7 LUKAVAC: K.Bašić, Kambić, Memić, M.Bašić, Imamović, Burgić, Bezdrob, Muharemović, Ibričić, Šiljegović, Okičić, Salihović. Trener: Mirelem Sejdinović.

RADNIK (Bijeljina): Novokmet, Jokanović, Stolić, Miličević, Čeklić, Janjić, Delić, Djurić, Čvoro, Radovanović.
Trener:Darko Manojlović.

Utakmica za treće mjesto: Mursa – Bosna 3:1

Dvorana Srednjoškolskog centra u Lukavcu. Gledalaca 100. Sudije:Ekrem Bašić(Lukavac) i Nedžad Imamović (Kalesija).

Rezultati po setovima: 22:25,25:21,25:20,25.22.

MURSA (Osijek): Leko, Suk, F.Vranješ, Čičković, Jurić, Prlić, L.Vranješ, Asanović, Kolarić, Fehir, Vračević, Popović.
Trener:Dragan Božić.

BOSNA (Kalesija): Turić, Idrizović, Požegiuć, Halilović, Hukeljić, Bešlić, Džafić, Zulić, Aljić, Imamović, Alić.