Odbojka: pobjeda lukavčanki nakon pet setova

volleyballU zaostaloj utakmici 5. kola Prve lige Federacije BiH, odbojkašice Lukavca zabilježile su pobjedu u susretu sa ekipom Gračanice. Utakmica je igrana u pet setova da bi se dobio pobjednik a bilo je dosta uzbudjenja,smjene u rezultatu ali i dobre odbojke .
U prvom setu Gračanke su imale više od igre.Imale su vodstvo od 8:3 i 16:10 i na kraju ovaj set dobile sa 5 poena razlike. U drugom setu domaće odbojkašice su zaigrale mnogo bolje.Povele su sa 6:1 ,zatim u finišu imale vodstvo od 24:19 a ovaj set su dobile sa 4 poena razlike. Treći set je naduže trajao a igralo se do 33 poena
da bi se dobio pobjednik a to su bile odbojkašice Lukavca. U četvrtom setu Lukavčanke su povele sa 8:4, zatim su imale vodstvo u finišu od 22:20 ali su Gračanke izjednačile na 22:22 i u finišu pobijedile u ovom setu sa dva poena razlike.
Peti set bio je u znaku domaćih odbojkašica koje su imale vodstvo od 8:5 i na kraju slavile pobjedu od 3 poena razlike. Tako su Lukavčanke zabilježile značajnu pobjedu a na kraju su je proslavile zaigravši kolo  na parketu sportske dvorane a u svlačionice su ispraćene dugotrajnim aplauzom sa tribina.

U narednom kolu, u nedelju u 14.00 sati, Lukavčanke dočekuju ekipu Bihaća u svojoj dvorani.

LUKAVAC – GRAČANICA 3:2

Sportska dvorana u Lukavcu. Gledalaca 200. Sudije: Admir Lolić (Kalesija) i Samir
Imamović(Banovići). Delegat Miralem Pajić (Breza).
Rezultat: Lukavac – Gračanica 3:2 (20:25,25:21,33:31,25:27,15:12).