Novi uspjeh naših karatista

U nedjelju, 20.12.2009 godine  u gradskoj sportskoj dvorani u Maglaju održan je prvi po redu karate kup pod nazivom “Empi kup 2009”. Na turniru je nastupilo preko 120 takmičara iz 15 klubova širom BiH.
Karate klub Lukavac-Reweus je nastupio sa 5 takmičara i osvojio 4 medalje, i to 2 zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju.

Na turniru se radila apsolutna kategorija za novčanu nagradu za seniore i za seniorke. U muškoj konkurenciji takmičar našeg kluba Denis Kurtić, u konkurenciji od 20 takmičara zauzeo je drugo mjesto. U ženskoj konkurenciji iz našeg kluba nastupile su Alma Atić i Aldina Đulić. Alma Atić je osvolila prvo dok je Aldina Đulić zauzela treće mjesto.

Zlatnu medalju za Reweus osvojila je Lejla Arapčić u kategoriji kate kadetkinje, a bitno je spomenuti i nastup Artana Hodaja koji je u apsolutnoj kategoriji zauzeo 5 mjesto.