Nova golijada na Jošiku, Radnički – Gradina 7-1

5 min. za čitanje

U posljednjoj utakmici na domaćem terenu u takmičarskoj sezoni 2009/2010, FK Radnički iz Lukavca oprostio se od domaćih navijača na najbolji mogući način. Naime, Lukavčani su u okviru 29. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, u subotu savladali lidera na tabeli Gradinu iz Srebrenika visokim rezultatom 7-1.

Gostujuća ekipa Gradine je već u proteklom kolu osigurala prvo mjesto i ulazak u viši rang takmičenja, te su u Lukavac doputovali potpuno rasterećeni i bez imperativa pobjede.

Ipak, gosti su prvi došli u vodstvo preko Popare u 30. minuti susreta.

Sedam minuta kasnije, napadač Radničkog Alen Hodžić pogađa za 1-1. Samo dvije minute kasnije, isti igrač dovodi Radnički u vodstvo od 2-1. Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu uslijedila je potpuna ofanziva Radničkog, a rezervni golman gostiju Džafić, koji je zamijenio povrijeđenog kapitena Zukića, čak pet puta je vadio loptu iz svoje mreže.

U 47. minuti, Hodžić dobro prolazi po desnoj strani i asistira Sejdinoviću koji pogađa za 3-1. Aljukić je u 55. minuti efektnim udarcem povisio rezultat na 4-1.

U 66. minuti brzonogi Jasmin Jaranović prolazi kroz odbranu gostiju i biva srušen u kaznenom prostoru, a glavni sudija meča Vasilić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca u 67. minuti bio je rezervista Sinanović koji je povisio rezultat na 5-1.

Do kraja susreta Lukavčani su postigli još dva pogotka. Prvo je u 76. minuti Jaranović, na asistenciju kapitena Šubića, pogodio za 6-1, a  Aljukić je u 88. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačan rezultat od 7-1.

FK RADNIČKI LUKAVAC – FK GRADINA SREBRENIK 7-1

Stadion Jošik u Lukavcu. Gledalaca: 300.
Glavni sudija: Kristijan Vasilić (Tuzla). Pomoćnici: Dražen Tomić i Alen Čehajić (Tuzla).
Delegat: Zaim Nurkić (Gračanica).
Strijelci: Hodžić (37. i 39. min), Sejdinović (47.), Aljukić (55. i 88. min), SINANOVIĆ (67. min – pen), Jaranović (76.) za Radnički; Popara (30.) za Gradinu.
Žuti kartoni: Jaranović (Radnički).
Crveni kartoni: Muslimović (Gradina).

FK RADNIČKI LUKAVAC: Bećirović, Redžić (Sejdinović), Jusufović (SINANOVIĆ), Bekrić, Šubić, Aljukić, Begić, Nurić, Jaranović, Hodžić (Hurtić), Alagić.
Trener: Amir Imamović

NK GRADINA SREBRENIK: Zukić (Džafić), Mašić, Muslimović, Alić, Mulaibrahimović, Muratović, Tahirović, Popara, Lelo, Poljaković, Ibrić.
Trener: Samir Adnalić.