Neprepoznatljiva igra i ubjedljiv poraz Radničkog

3 min. za čitanje

U okviru 27. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, ekipa Radničkog iz Lukavca doživjela je najteži poraz u takmičarskoj sezoni 09/10 i to u Malešićima gdje je domaća ekipa Bosne slavila pobjedu od 4-0.
Neprepoznatiljivu i lošu igru nogometaša Radničkog, koja je bila sušta suprotnost od onoga što su pokazali u proteklih nekoliko utakmica, na najbolji mogući način iskoristili su domaći nogometaši i golovima Šakušića u 16. (jedanaesterac), Mujkića u 34., Šake u 51., te Terzića u 55. minuti zasluženo slavili visoku pobjedu kojom su se ujedno učvrstili na drugom mjestu na tabeli.

Nervoza u redovima Lukavčana kulminirala je u 71. minuti kada je zbog drugog žutog kartona iz igre isključen Jasmin Jaranović.

Prvoplasirana ekipa Gradine iz Srebrenika, tri kola prije završetka prvenstva, praktično je jednom nogom u Prvoj ligi FBiH nakon što je u Tuzli savladala ekipu Tuzle rezultatom 2-0.

Ekipe sa začelja tabele, Posavina 108 i Dinamo iz D. Mahale, napravili su iznenađenje odigravši nerješeno u gostima u Kalesiji, odnosno u Tinji.