Lukavčanin Mirza Hanić osvojio dvije zlatne medalje na državnom prvenstvu za mlađe kadete

1 min. za čitanje

Proteklog vikenda (27. i 28. februara) u organizaciji stonoteniskog kluba „Kreka“ Tuzla održano je pojedinačno prvenstvo BiH za mlađe kadete do 12 godina. Jedanaestogodišnjak iz Lukavca Mirza Hanić, inače član STK „Kreka“, osvojio je dvije zlatne medalje i to u kategorijama pojedinačno i u dublovima.

Mirza se stonim tenisom bavi tek nešto više od 18 mjeseci a u svojoj karijeri već je ostvario zapažene rezultate od čega izdvajamo osvojeno drugo mjesto na ekipnom državnom prvenstvu održanom prije dva mjeseca kao i već ranije spomenute rezultate, odnosno zlatne medalje na pojedinačnom prvenstvu BiH.

Na turniru u Tuzli učestvovala je 21 stonoteniska ekipa iz cijele BiH a u nastavku donosimo plasmane najuspješnijih ekipa: