Lukavačka sedmica startovala pobjedom u Premijer ligi BiH

Lukavački odbojkaši su u subotu na startu novog prvenstva u Premijer ligi BiH zabilježili pobjedu u susretu sa novajlijom Mladosti iz Brčkog. Domaći su pružili dobru igru i njhova pobjeda nije dolazila u pitanje.

U prvom setu gosti su imali vodstvo od 8:7 i 16:13 ali su domaći u nastavku uspjeli preokrenuti rezultat i ovaj set dobiti sa četiri poena razlike.

U drugom setu gosti su poveli sa 6:2 ali su domaći uspjeli izjednačiti na 12:12 i u nastavku imali su prednost. U finišu su imali vodstvo od 23:20 ali su dopustili gostima da ovaj set dobiju sa 25:23.

U trećem setu dominirali su odbojkaši “sedmice” koji su imali vodstvo od 8.4 i 18:8 da bi ovaj set dobili sa četiri poena razlike.Četvrti set takodje je bio u nadmoćnosti lukavačkih odbojkaša koji su imali vodstvo od 8:3,16:12 a na kraju su ovaj set dobili sa četiri poena razlike.
Lukavački odbojkaši su proslavili prvu pobjedu i ispraćeni su aplauzom u svlačionicu.

U narednom susretu 7.Lukavac gostuje narednog vikenda kod ekipe Jedinstva iz Brčkog.

7.LUKAVAC – MLADOST 3:1

Sportska dvorana u Lukavcu. Gledalaca 200. Sudije: Mirjana Lozanović (Zvornik) i Duško Ovuka (Banja Luka). Delegat: Slavko Grgić(Breza).

Rezultati po setovima: 25:21, 23:25, 25:21, 25:21

7.LUKAVAC: K.Bašić, Memić, Imamović, M.Bašić, Kambić, Gojković, Hadžić, Bezdrob, Muharemović, Burgić, Ibričić, Salihović.
Trener: Miralem Sejdinović.

MLADOST: Simikić, Pajić, Perić, S.Skelić, Toholj, I.Skelić, Keserović, Todorović, Zimonjić, Pavlović, Djokić, Kojić.
Trener: Mirsad Keserović.