Karatista Željko Zombra osvojio prvo mjesto na turniru u Bijeljini

zombraU subotu 31.10.2009 godine u sali osnovne škole Vuk Karadžić u Bijeljini a u organizaciji karate kluba “Panteri” iz Bijeljine, pred punom dvoranom održan je prvi međunarodni memorijalni karate turnir “Dragiša Jović 2009”.

Turnir je organizovan u sjećanje na tragično preminulog takmičara KK “Panteri” Dragiše Jovića. Ono po čemu je ovaj turnir specifičan je to da je pozivnog karaktera i da se radio za novčane nagrade.
Pozvano je 16 najboljih seniora WKC asocijacije iz BiH, Srbije, Slovenije i Rumunije a koji iza sebe imaju ostvarene rezultate na evropskim i svjetskim prvenstvima.

Najuspješniji je bio Željko Zombra, bivši prvak svijeta 2007 godine iz KK “Lukavac-Reweus” a drugoplasirani je bio Jasmin
Kovačević
iz KK “Forma” Tuzla i trećeplasirani Željko Janković iz KK
“Panteri” Bijeljina.

Zombra je u prvom krugu slavio protiv aktuelnog prvaka Evrope i
aktuelog viceprvaka svijeta Siniše Džide iz KK “16-Banjaluka” sa
rezultatom 6:1.
U drugom krugu bio je bolji od Mladena Ploskića iz KK Sloga-Doboj rezultatom 6:0, u polufinalu bio je bolji od Željka Jankovića iz KK Panteri Bijeljina
rezultatom 3:0, a u finalnoj borbi slavio je protiv Jasmina Kovačevića iz KK Forma Tuzla rezultatom 2:0.