[IZVJEŠTAJ] FK “Bosna” Kalesija 4 – 2 FK “Radnički” Lukavac

6 min. za čitanje

Bosna-RadnickiU danas odigranoj utakmici 11. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, ekipa Radničkog iz Lukavca poražena je od domaćina, ekipe Bosne iz Kalesije rezultatom 4:2 (1:2). Uprkos tome što su do 31. minute imali prednost od dva gola lukavčani, prvenstveno zahvaljujući veoma lošem glavnom sudiji meča Suadu Suljiću kojem je označavanje početka susreta bila jedina ispravna odluka danas, nisu uspjeli ostvariti povoljan rezultat i u Lukavac donijeti prve bodove sa gostovanja.

Domaća ekipa bolje je otvorila utakmicu i već u prvih 10 minuta stvorili su nekoliko prilika za pogodak. Već u 3. minuti izveli su dva uzastopna kornera, ali veće opasnosti po gol Radničkog nije bilo. U 11. minuti, najbolji igrač susreta, Šmigalović, pravi prodor po desnoj strani i nalazi se oči u oči sa golmanom Radničkog Bećirovićem, ali nakon udarca napadača domaćih lopta odlazi malo pored gola ekipe iz Lukavca.
Isti igrač je u 18. minuti imao priliku da domaće dovede u vodstvo. Nakon ubačene lopte u šesnaesterac gostiju, sa nekih 5 metara šutira glavom ali golman Radničkog je na mjestu.

Kazna za propuštene prilike domaćih dolazi u 22. drugoj minuti. Nakon lijepe akcije igrača Radničkog, loptu sa desne strane ubacuje Mujagić i asistira Aljukiću koji sa 7 metara loptu glavom posprema iza leđa nemoćnog golmana domaće ekipe.
Pet minuta kasnije već je 0-2. Strijelac je ponovo Aljukić i to nakon neuspjele ofsajd zamke domaće odbrane.

Nakon ovog gola domaća ekipa krenula je na sve ili ništa što im se isplatilo već u 31. minuti susreta. Igrač Radničkog Mujagić ruši jednog od igrača domaće ekipe u svom šesnaestercu a glavni sudija susreta Suljić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca za rezultat 1-2 bio je Šmigalović.

U 40. minuti napadač ekipe iz Lukavca Sejdinović pravi odličan prodor po lijevoj strani, ulazi u šesnaesterac domaćina, ali ga jedan od odbrambenih igrača ruši na desetak metara od gola. Svi igrači su zastali očekujući da glavni sudija dosudi najstrožu kaznu, međutim to se nije desilo. U pauzi između dva poluvremena zbog prigovora na ovu ali i niz drugih spornih odluka sudije Suada Suljića, šef stručnog štaba Radničkog Amir Imamović zaradio je isključenje te je nastavak susreta pratio sa tribina stadiona u Kalesiji.

Početak drugog poluvremena ponovo pripada domaćinu. U 48. minuti Šmigalović iskosa sa lijeve strane snažno šutira ali lopta odlazi pored gola Radničkog.
U 52. minuti bilježimo najljepši potez utakmice. Ubačenu loptu u šesnaesterac Radničkog dočekuje igrač domaće ekipe Džilić i tzv. “škaricama” efektno je šalje u mrežu gostiju za izjednačenje, 2-2.
Jedanaest minuta kasnije Gazibegović dovodi domaći tim u vodstvo od 3-2.

Nakon toga igralo se na sredini terena bez nekih većih prilika sve do 82. minute kada golman Radničkog Bećirović pravi katastrofalnu grešku i poklanja loptu igraču Bosne, brzonogom Šmigaloviću koji pogađa za konačnih 4-2.

U 84. minuti još jedna sporna situacija. Nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina, jedan od igrača Radničkog šutira prema golu i činilo se da je lopta prešla gol crtu. Međutim, glavni sudija ne misli tako i pokazuje da se igra nastavi. To je izazvalo buru protesta kod gostujućih igrača a epilog svega su crveni karton koji je dobio Omerović i žuti karton za Aljukića.

U 86. minuti zbog psovki upućenih prema klupi sa rezervnim igračima Radničkog, iz igre je isključen i golman domaće ekipe Muminović.

FK “Bosna” Kalesija 4 – 2 FK “Radnički” Lukavac

Gledalaca: oko 50
Teren: Blatnjav i težak za igru
Glavni sudija: Suad Suljić
Asistenti: Kristijan Vasilić, Alen Čehajić
Delegat: Fadil Mujić

Strijelci: 0:1 Aljukić (22), 0:2 Aljukić (27), 1:2 Šmigalović (31. pen.), 2:2 Džilić (52), 3:2 Gazibegović (63), 4:2 Šmigalović (82).

Žuti kartoni: Džilić (Bosna), Mujagić (Radnički)
Crveni kartoni: Muminović (Bosna), Omerović (Radnički)

“Bosna” Kalesija:
Muminović, Fejzić (71. Mujkić), Đerzić, Džilić (75.Lolić), Hibić, Isić, Krainović, Mujanović, Gazibegović (81. Beširović), Alagić, Šmigalović
Šef stručnog štaba: Sadik Osmanović

“Radnički” Lukavac
Bećirović, Šubić, Omerović, Mujagić, Halilčević, Alagić, Mevkić, Begić, Jusufović, Sejdinović (66. Karić), Aljukić
Šef stručnog štaba: Amir Imamović

(SodaLIVE.ba)

Rezultati 11.kola: Radnik – Gradina 0:1 , Mramor – Sloga 2:0, Odžak 102 – Dinamo 1:0, Bosna (K) – Radnički 4:2, Mladost (M) – Tuzla 1:1, Bosna (M) – Bratstvo 2:3, Hajduk – Posavina 108 2:0, Mladost (T) – Ingram 2:1.

1.Bratstvo       11        8          0          3          30:10   24

2.Mramor        11        7          1          3          19:13   22

3.Mladost(T)   11        7          0          4          20:12   21

4.Gradina        11        7          0          4          14:9     21

5.Radnik         11        6          1          4          21:12   19

6.Hajduk         11        6          0          5          17:12   18

7.Ingram          11        6          0          5          13:13   18

8.Sloga            11        5          2          4          15:15   17