FK Radnički 2 – 0 NK Mladost T.

3 min. za čitanje

U okviru 5. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, Radnički je na domaćem terenu savladao ekipu Mladosti iz Tinje rezultatom 2-0. Kao i u dosadašnjim susretima, fudbaleri Radničkog prikazali su dopadljivu igru i tokom cijelog susreta diktirali tempo igre. Već u 10. minuti Jasmin Jaranović uputio je snažan udarac sa 10 metara prema golu gostiju, ali na mjestu je golman Bajrić.
Četiri minute kasnije dosuđen je slobodan udarac za Radnički koji je izveo Aljukić a šesnaestercu gostiju najbolje se snalazi Jaranović koji glavom pogađa za 1-0.

Najbolju priliku za pogodak gosti su imali u 21. minuti kada je Anel Bajrić izbjegao ofsajd zamku igrača Radničkog i našao se oči u oči sa golmanom Hodžićem, koji u ovom duelu izlazi kao pobjednik i loptu izbija u korner.
Do kraja prvog poluvremena igralo se uglavnom na polovini gostujuće ekipe, a dobru priliku za još jedan pogodak imao je Jaranović u 44. minuti kada je pogodio stativu gola gostiju.

U drugo poluvrijeme igrači Radničkog ušli su sa željom za postizanjem još jednog pogotka koji bi im donio mirnu završnicu. Aljukić je u 61. minuti izveo slobodan udarac sa oko 25 metara udaljenosti od gola gostiju, međutim golman Bajrić uspjeva zaustaviti loptu. Tri minute kasnije Jaranović je u dobroj prilici, ali sa 7 metara šutira visoko iznad gola.

Igrao se 70. minut kada je nakon lopte ubačene iz kornera Nermin Kadić postigao svoj prvi pogodak u dresu Radničkog za konačnih 2-0.

Utakmicu je pratilo oko 200 gledalaca, a i ovoga puta vjerni navijači SIOUX-i bodrili su svoj tim tokom cijelog susreta.

FK RADNIČKI LUKAVAC – NK MLADOST TINJA 2-0

Stadion Jošik u Lukavcu. Gledalaca: 200.
Glavni sudija: Franjo Ćulap (Odžak). Pomoćnici: Željko Baotić (Orašje) i Filip Jarić (Brčko Distrikt).
Delegat: Hasan Ahmetašević (Gradačac).
Strijelci: Jaranović (14. min 1-0), Kadić (70. min 2-0).
Žuti kartoni: Sejdinović (Radnički), Bošnjić (Mladost).

FK RADNIČKI LUKAVAC: Hodžić E., Bekrić, Šubić, Hrnjić (Ibrišimović), Kadić, Nurić, Jusufović, Alagić, Aljukić (Mehanović), Hodžić A. (Sejdinović), Jaranović.
Šef stručnog štaba: Irfan Džindić
Trener: Damir Haračić

NK MLADOST TINJA: Bajrić S., Mehić F., Mehić N., Bošnjić, Bajrić A., Mahmutović, Ravkić (Salamović), Mustafić, Čelebić, Mehić Fi., Rekić.
Trener: Suad Jašarević

(SodaLIVE.ba/Z.Omerović – fkradnicki.ba)