Tuzla: 17 medalja za dva karate kluba sa općine Lukavac

U tuzlanskom Mejdanu u organizaciji KBS “Sinbra” Tuzla održan je regionalni karate turnir pod nazivom “Husinski rudar 2018” na kojem je učešće uzelo preko 320 takmičara iz 19 karate klubova.

Iz KBS ” Master” Lukavac nastupila je mlada takmičarka Mehić Ajna koja se okitila zlatnom medaljom u kategoriji kate djevojčice 11+ godina

Na ovom takmičenju pored takmičara KBS “Master” nastupali su i takmičari KK Sensei i osvojili su 16 medalja, 5 zlatnih, 5 srebrenih i 6 bronzanih.

Zlatane medalje osvojili su:

Medina Baraković, borbe 13god do 54kg, Amina Huskić, borbe 13god preko 54kg, Ajla Softić, borbe, kadetkinje preko 54kg, Aldin Mujkic, borbe kadeti do 70kg i Alen Turkić, Kate, 9.god

Srebrene medalje osvojili su: Amar Hodžić, borbe 12.god do 52kg, Elena Ninković, borbe 12.god do 44kg, Eldin Mujkic, borbe 10 god do 35.kg, Amar Banjić, borbe kadeti do 70kg Anel Mehić, borbe 13god do 40kg

Bronzane medalje osvojili su: Edin Delmanović, Kate, 8.god, Seid Softić, borbe 10 god preko 45kg, Lejla Softić, borbe kadetkinje preko 54kg, Abdulah Strašević, borbe 13god preko 55kg, Ajnur Bjelić, borbe 11.god preko 50kg i Emina Softić, Kate, 11.god