Takmičari Karate kluba “Sensei” uspješni na turnirima u Ilijašu i Bijeljini

2 min. za čitanje

Proteklog vikenda takmičari Karate kluba “Sensei” Turija nastupili su na karate turnirima u Ilijašu i Bijeljini.

U subotu u Ilijašu u organizaciji KK “Rašid Buća” održan je karate turnir na kome se okupilo 464 takmičara iz 39 klubova BiH. Mladi takmičari KK “Sensei” osvojili su 5 medalja, 1 zlatnu, 2 srebrene i 2 bronzane medalje.

Zlatnu medalju osvojila je Velić Azra u kategorji kate 10 godina.
Srebrene medalje osvojili su: Amar Muratović u kategoriji kate 11 godina, i Avdić Adin u kategoriji kate do 8 godina.
Bronzane medalje osvojili su: Daris Avdić u kategoriji kate do 7 godina i Adna Ridžić u kategoriji kate do 11 godina.

U nedjelju, u organizaciji KK “Unsu” održan je međunarodni karate turnir na kome se okupilo 500 takmičara iz 52 klubova iz 8 država (BiH, Srbije, Hrvatske, Makedonije, Crne Gore, Belgije, Slovačke i Austrije). Na ovom dobro organizovanom i jakom takmičenju, takmičari KK “Sensei” osvojili su 5 medalja, 1 zlatnu, 1 srebrenu i 3 bronzane medalje.

Zlatnu medalju osvojio je Amar Hodžić u kategoriji borbe kadeti preko 70kg.
Srebrenu medalju osvojila je Medina Baraković u kategoriji borbe kadetkinje preko 54kg.
Bronzane medalje osvojili su: Benjamin Talović, u kategoriji borbe seniori do 75kg, Haris Halilović, u kategoriji borbe juniori do 68kg, i Merima Mehmedović u kategoriji borbe juniorke do 59kg.