Sarajevo: Pet zlatnih, tri srebrene i jedna bronzana za takmičare KBS “ORKKA” Lukavac

2 min. za čitanje

Na Ilidži ovog vikenda je održan međunarodni karate turnir i ujedno jedan od najjačih u BiH i regionu, “Ilidža open 2017” na kojem je učestvovalo 1100 takmicara iz više od 100 karate klubova iz 6 država.

U dvodnevnom takmičenju, klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac je nastupio sa 12 takmičara, koji su osvojili čak 9 medalja i to 5 zlatnih, 3 srebrene i jednu bronzanu medalju.

Prvi dan, u pratnji trenera Željka Zombre nastupili su 4 takmičara u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, koji su u izuzetno jakim kategorijama u kojim su bili i osvajači evropskih medalja,
apsolutno dominirali osvojivši 4 medalje, 3 zlatne i jednu bronzanu!

Zlatne medalje su osvojili Čajic Hamza juniori +76 kg, sa 4 ubjedljive pobjede, Bećirović Belma kadetkinje -54 kg sa 5 pobjeda i Đozić Mensur seniori -75 kg 4 pobjede.

Bitno je spomenuti da je Đozić do zlata došao pobjedama nad čak 3 osvajača evropske medalje!

Bronzani je bio Haris Muradbašić kadeti -70 kg, sa 4 pobjede i jednim porazom.

Drugog dana takmičenja u pratnji trenera Denisa Kurtića nastupilo je 8 takmičara iz KBS ORKKA u dječijim kategorijama i osvojili 5 medalja i to 2 zlatne i 3 srebrne.