Mensur Đozić i kata tim odbranili titulu prvaka Bosne i Hercegovine u karateu

938c6880-9eef-4afa-b4fd-9c1bfd245198

U subotu 19.03.2016. godine u Banjaluci, u organizaciji karate saveza KF Bosne i Hercegovine, održano je 23. državno prvenstvo za seniore i seniorke na kojem je nastupilo 80 takmičara iz 20 karate klubova. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac u pratnji trenera Željka Zombre, je predstavilo 4 takmičara koji su osvojili 4 medalje i to 2 zlatne i 2 bronzane medalje, čime je klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac zauzeo visoko 5 mjesto u generalnom plasmanu i potvrdio status jednog od najuspješnijih karate klubova u Bosni i Hercegovini.

Zlatnu medalju drugu godinu za redom i odbranu titule prvaka Bosne i Hercegovine osvojio je Đozić Mensur u kategoriji borbe seniori -67 KG.
Zlatne medalje i titulu prvaka države četvrtu godinu za redom su osvojili i članovi muškog kata tima ORKKA u sastavu: Damir Baćić, Denis Kurtić i Emir Ćosićkić.

Bronzane medalje su osvojili Damir Baćić i Denis Kurtić u kategoriji kate seniori pojedinačno.