8 medalja za džudiste iz Lukavca

1603582c-830d-44c2-8211-6bf29c99f85b

26.03.2016 u sportskoj dvorani u Lukavcu je održano Federalno prvenstvo za mlađe pionire/pionirke, starije pionire/pionirke, kadete/kadetkinje i juniore/juniorke.

Učešće je uzelo 15 klubova iz FBiH sa oko 250 takmičara. Takmičari DžK “Lukavac” su osvojili 8 medalja: 1 zlatnu, 5 srebrenih i 2 bronzane. Takmičenje, svojim nastupom u ritmičkoj gimnastici, je otvorila Amna Memić.

Zlatnu medalju je osvojila ZEHDINA MUJAČIĆ u kategoriji starijih pionirki -52kg.

Srebrene medalje su osvojili:

• AHMED KASUMOVIĆ u kategoriji stariji pioniri -66kg,
  • AJLA MUJIĆ dvije srebrene medalje u kategoriji mlađih pionirki -57kg i u kategoriji starijih pionirki -57kg,
  • DALAL ODOBAŠIĆ u kategoriji mlađih pionirki -44kg
  • SEMIR MAHMUTOVIĆ u kategoriji kadeta +90kg

Bronzane medalje su osvojii

• SEMIR MAHMUTOVIĆ u kategoriji juniora -100kg.
  • AMAR TAHIĆ u kategoriji starijih pionira -55kg.

Nadomak medalje su ostali AZUR IMAMOVIĆ ( 5.mjesto u kategoriji ml. pionira -34kg), SARA BEGIĆ ( 5. mjesto u kategoriji ml. pionirki -25kg) i VEDAD ODOBAŠIĆ (7. mjesto u kategoriji ml. pionira -27kg).

Takmičari koji su osvojili medalje su stekli pravo nastupa na Državnom Prvenstvu.