4 medalje za takmičare KBS ORKKA Lukavac

Na ovom izuzetno jakom karate turniru nastupilo je 912 takmičara iz 79 klubova koji su došli iz Albanije, Crne Gore, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Makedonije i Bosne i Hercegovine. Učešće na ovom tunriru su uzeli i 8 takmičara KBS ORKKA Lukavac, koji su osvojili 4 medalje, i to jednu zlatnu i tri srebrene medalje.

Zlatnu medalju osvojio je Čajić Hamza u kategoriji borbe dječaci 12 godina -50 kg.
Srebrene medalje osvoili su: Đozić Mensur borbe kadeti -57 kg, Gutić Nejra kate djevojčice 10 godina i Likić Haris kate seniori.

Istoga dana u Laškom u Sloveniji održan je međunarodni karate turnir Slovenija open, jedan od izbornih turnira pred predstojeće evropsko prvenstvo u Španiji, na kojem su nastupile reprezentacije Slovenije, Švedske, Slovačke, Crne Gore, Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Takmičar kluba borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, Željko Zombra nastupio je za prvi tim reprezentacije BiH koja je osvojila 3 mjesto.