17 medalja za Reweus i Sensei

2 min. za čitanje

U nedjelju je u Novom Travniku održan 8. međunarodni karate kup “Orhideja 2010”, koji se inače organizuje u povodu Dana općine. Na takmičenju je nastupilo preko 300 takmičara iz 30 klubova iz Bosne i Hercegovine i Srbije, a lukavačku općinu predstavljali su takmičari KK “Lukavac-Reweus” i KK “Sensei” Turija.

Karate klub “Lukavac-Reweus” je nastupio sa 6 takmičara koji su osvojili 6 medalja i to 3 zlatne i 3 srebrene medalje.
Dvije zlatne medalje osvojio je Damir Bačić u kategorijama kate 13-14 godina i kate 15-17 godina, dok je jednu zlatnu medalju osvojila Anđela Bošnjak u kategoriji kate 13-14 godina.
Srebrene medalje su osvojili Nejra Gutić u kategorijama kate 7-8 godina i kate 9-10 godina te Enida Šuša u kategoriji kate 13-14 godina.

Zapažene nastupe su imali i Irma Imamović i  Hamza Čajić.

Takmičari KK “Sensei” Turija na ovom takmičenju osvojili su 11 medalja i to 6 zlatnih, 2 srebrene i 3 bronzane medalje.