ŽOK “Smeč”: Pobjeda na startu prvenstva

Na startu prvenstva ekipa ŽOK “Smeč” je ugostila ekipu OK “Maglaj” iz Maglaja i zabilježila prvu ovosezonsku pobjedu.

Naša podmlađena ekipa je odlučno ušla u ovaj susret i odmah stavila do znanja svojim protivnicama da u protekloj sezoni nisu slučajno igrale u završnici prvenstva.

U prva dva seta naša ekipa je bila nadmoćna i ni jednog trenutka gošćama nisu dale priliku da se rezultatski primaknu. Odličnim servisom, dobrom igrom u polju, uz puno zalaganje pobjeda je bila izvjesna.

Prvi set su naše odbojkašice dobile rezultatom 25:13, a drugi set je završen rezultatom 25:9 u korist našeg superligaša.

U trećem setu se vodila izjednačena borba, ali je rezultat na kraju bio 25:22 u korist gostujuće ekipe.

U četvrtom setu su naše odbojkašice zaigrale angažovanije i rezultatom 25:19, ostvarile pobjedu na otvaranju sezone.

Konačan rezultat  ŽOK “SMEČ” – OK “MAGLAJ”  3:1  (25:13, 25:9, 22:25 i 25:19)

Za ekipu ŽOK “Smeč” su nastupile: Amra Kambić-kapiten ekipe, Merima Tokić, Melika Dautović, Almina Turkić, Antonela Crvenković, Džana Karić, Dženeta Numanović, Valentina Tunjić, Tea Begović, Aida Muratović i Lejla Ćosićkić, trener ekipe Dražen Gojković.

Narednu utakmicu, u okviru drugog kola Superlige FBiH-grupa sjever, u nedjelju 18.10.2015. godine u 12,00 sati u Sportskoj dvorani u Lukavcu, naše odbojkašice dočekuju ekipu ŽOK “Žepče”.