Smeč zauzeo peto mjesto u prvoj sezoni

SmecSlavlje

U poslednjoj prvenstvenoj utakmici su po drugi put odmjerili snage dva bivša lukavačka odbojkaša, koji sada sa klupe predvode ženske odbojkaške ekipe. Na strani domaćina Dražen Gojković i Džambić Alen, kao trener gostujuće ekipe.

I u ovom susretu je uspješniji bio trener Gojković, a naše odbojkašice su nakon nešto slabijih rezultata u posljednje dvije utakmice, zabilježile uvjerljivu pobjedu i to dvanaestu u 19 odigranih susreta u okviru Superlige FBiH.

Gostujuća ekipa je iskoristila loš početak našeg superligaša i prvi set dobile rezultatom 25:22.

U drugom setu su naše odbojkašice zaigrale puno angažovanije i do kraja susreta pobjeda nije dolazila u pitanje.

Konačan rezultat, ŽOK ”Smeč” -OK “Gračanica” 3:1 ( 22:25, 25:15, 25:16 i 25:17).

Nakon ove pobjede ekipa ŽOK “Smeč”, sa 12 pobjeda i 7 poraza, zauzima odlično peto mjesto na prvenstvenoj tabeli sa 37 bodova.

Do kraja prvenstva naš superligaš treba odigrati zaostalu utakmicu šesnaestog kola, protiv ekipe OK “Vitez” iz Viteza, koja je na rasporedu narednog vikenda u Lukavcu.

Bez obzira na ishod naredne utakmice, trenutno stanje na tabeli se neće promijeniti, odnosno naš superligaš će na kraju prvenstva zauzimati peto mjesto, što je vrlodobar rezultat u prvoj sezoni nastupa u okviru Superlige FBiH.