Sarajevo: Plivači iz Lukavca odlični u redovima Jedinstva iz Tuzle, ukupno 23 medalje

U subotu, 10. decembra 2016. godine, održan je  Međunarodni plivački miting “ KUP NOVI GRAD 2016.” Organizator Mitinga je Plivački klub Novi Grad Sarajevo, a ulogu suorganizatora preuzelo je Javno preduzeće “Olimpijski bazen Otoka” d.o.o. Sarajevo.

Učešće na takmičenju ispred GKVS Jedinstvo Tuzla osim Adriana Abe o kojem smo prethodno pisali, uzeli su Bakir Dugonjić, Berin Babović, Benjamin Redžić, Subašić Almira, Emil Ćatić i Tarik Hamidović.

Najbolji na takmičenju bio je Tarik Hamidović, koji je pobjednik u kategoriji juniora i u ukupnom poretku najuspješniji takmičar kupa Novi Grad. Hamidović se takmičio u tri kategorije i osvojio:
Zlato – 50m delfin i 100m delfin, 100m štafeta i 4x50m slobodno.
Srebro – 50m slobodno.
Tarik je bio najuspješniji takmicar u kategoriji juniora te je nagrađen posebnom nagradom organizatora za najkvalitetniji zbir tri rezultata u ukupnom poretku.
Srebro: 200 m mješovito i 100 m prsno

Na takmičenju je nastup imao i Emil Ćatić ali je imao odlične nastupe u kojim je popravio sva svoja vremena.
GKSV Jedinstvo je proglašeno za najuspješniji klub na takmičenju sa osvojenih 56 medalja, od čega su 23 medalje osvojili plivači iz Lukavca.