Odbojkašice ŽOK “Smeč” preuzele 2. mjesto na tabeli

U odličnoj i neizvjesnoj utakmici, naše odbojkašice su pokazale kvalitet i zasluženo osvojile nova tri boda.

Domaće igračice su u utakmice ušle dosta nervozno i u prvom dijelu seta pružile priliku gošćama da ostvare minimalnu prednost. Tek nakon drugog tehničkog timeouta naše odbojkašice su prelomile rezultat i prvi set završile rezultatom 25:20 u korist ŽOK “Smeč”.

Drugi set su naše odbojkašice dobile rezultatom 25:21.

Treći set je do samog kraja bio neizvjestan, cijelim tokom se igralo poen za poen, a konačan rezultat je bio 26:24 u korist ekipe ŽOk “Smeč”.

Ovom pobjedom naše odbojkašice su sa 15 bodova iz osam utakmica, izbile na drugo mjesto prvenstvene tabele, koje vodi u završnicu prvenstva za prvaka Federacije BiH.

U narednom kolu naše odbojkašice gostuju u Srebreniku kod ekipe “Gradina Herceg”, gdje očekujemo još jedan dobar nastup.

Za ekipu ŽOK “Smeč” su nastupile: Arisa Kurtić – kapiten ekipe, Amra Kambić, Melisa Osmić – libero, Merima Tokić, Almina Turkić, Džana Karić, Dženana Muminović, Melika Dautović, Tea Begović, Antonela Crvenković, Elma Karabegović i Aida Muratović, trener ekipe Dražen Gojković.