KK “Lukavac” na korak do A1 lige!

KK Lukavac je snage odmjerio sa drugoplasiranom ekipom iz A2 lige jug, Lokomotiva Sparsi iz Mostara.

11154931_582737071828764_1227814073426773491_o

Rezultat utakmice bio je 83:55 za domaću ekipu, koja je od samog početka pokazala bolju igru i prvu četvrtinu dobila rezultatom 23:15. Ni druga četvrtina nije ponudila drugačiju igru, koja je opet pripala domaćoj ekipi 18:15, tako da se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 41:30.

U nastavku nešto bolja igra gostiju, koja je treću dionicu završila u svoju korist 15:18, a u posljednjoj četvrtini domaćini su dobrom odbranom i “ubitačnim” napadima slomili protivnika, i zadnju četvrtinu dobili 26:7.

Koševe za Lukavac su postigli: Islamović 20, Mešetović 18, Nešić 17, Ćosić 9, Čolo 6, Babić 4, Đuzić 3, Toplak 2, Tokić 1.

Ovo je bila izuzetno važna pobjeda pred revanš u Mostaru koja će biti odigrana narednog vikenda.

U slučaju poraza, u Lukavcu će biti odigrana majstorica. Našim košarkašima želimo puno sreće!