Kraj nezaboravne priče za Svatovac, Sloga u četvrtfinalu! (FOTO)

1 min. za čitanje

Danas je u Poljicu odigran meč 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine u kojem je Sloga iz Siminog Hana savladala domaći Svatovac rezultatom 2:0 i tako izborila plasman u narednu fazu takmičenja.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nešto boljoj igri Sloge, ali je i Svatovac lako mogao do vodstva u 38. minuti kada je Halilagić bio u stopostotnoj prilici ali se spetljao pred golom Sloge. Samo četiri minute kasnije, Sloga je povela sa 1:0 golom Efendića, koji je postavio rezultat prvog poluvremena.

Svatovac je na startu drugog poluvremena imao još jednu veliku priliku i ponovo je ekspresno kažnjen nakon promašaja. Ovoga puta, Joco Stokić je postigao lijep pogodak za vodstvo Sloge od 2:0. Do kraja utakmice, Sloga je mogla i do ubjedljivije pobjede ali se rezultat nije mijenjao.

Najveću priliku za treći gol propustio je Ibrahimović, koji je u 90. minuti pogodio prečku. Kup BiH, 1/8 finala:

SVATOVAC: Halilović, Mehić, Okačić, Vuković, Halilagić, Demirović, Junuzović, Saburović, Imamović, Nurić, Hrbat

SLOGA SH: Lalić, Efendić, Moranjkić, Pirić, Musić, Ibrahimović, Stjepanović, Širanović, Kojić, Ostojić, Stokić