2.liga FBiH Sjever: Radnički savladao Svatovac

Jučer je na stadionu Jošik u Lukavcu odigran susret 8. kola Druge lige Federacije BiH, u kojoj su se sastali FK Radnički i NK Svatovac Poljice. Radnički je ubjedljivo slavio rezultatom 4:0.

Samo što se krenulo sa centra, Radnički je došao u vodstvo, a za domaće je pogodio Almis Kasumović. U nastavku susreta igralo se otvoreno sa obje strane, ali se minimalnim vodstvom “plavo-bijelih” otišlo na odmor. U nastavku je Radnički krenuo još ofanzivnije, te već u 55. minuti susreta povisio vodstvo na 2:0, strijelac prelijepog pogotka bio je Semir Aljukić. Samo deset minuta kasnije, Aljukić, ovaj put Danijal pogađa iz slobodnog udarca za 3:0. Posao je završio Jasmin Jaranović, pogotkom iz slobodnog udarca u 88. minuti susreta, za konačni Radnički 4 : Svatovac 0.

U narednom kolu oba tima imaju teške zadatke, Radnički gostuje ekipi Gradine koja je trenutno trećeplasirana sa 15 osvojenih bodova, dok će Svatovac biti domaćin ekipi Budućnosti iz Banovića.

FK Radnički: Omić, Mahovkić, Šubić, Kasumović, Aljukić, Jaranović, Murselović, Nukić, Dautović, Redžić i Buljić. Šef stručnog štaba: Elvir Alić

NK Svatovac Poljice: Hodžić, Mehić, Okačić, Demirović, Saburović, Hrbat, Imamović, Nurić, Saletović, Halilagić, Berbić. Šef stručnog štaba: Hurtić Vedran