2. liga FBiH Sjever: Izvještaj 12.kola

4 min. za čitanje

Za vikend je susretima 12.kola nastavljeno takmičenje u Drugoj ligi Federacije BiH grupa Sjever, a klubovi koji su u ovom takmičenju predstavnici naše općine bili su i više nego ubjedljivi.

16 Dinamo Donja Mahala 12 3 1 8 17 : 33 -16 10

U Lukavcu je na stadionu Jošik, domaći Radnički dočekao Lokomotivu iz Miričine te sa tri gola u mreži gostiju potvrdio dobru formu. Domaći su od prve minute susreta krenuli ofanzivno, a prvi pogodak viđen je već u 3. minuti kada pogađa kapiten Šubić. Minimalnim vodstvom se i otišlo na odmor. Početkom drugog dijela susreta, dolazi do promjene rezultata, a nespretnom reakcijom u svom šesnaestercu igrači Lokomotive pogađaju sopstvenu mrežu. U 65. minuti konačan rezultat postavio je Almis Kasumović, koji nakon odličnog kontranapada pogađa za 3:0. Ovo je treća pobjeda u nizu za FK Radnički, koji u narednom kolu gostuje u Mramoru kod istoimenog domaćina.

Nedjeljni susreti donijeli su derbi u Poljicu u kojem je, na stadionu Krušici, Svatovac dočekao Gradinu iz Srebrenika. Znatno oslabljeni domaći su požrtvovanom i hrabrom igrom ipak usjpjeli upisati vrijednu pobjedu rezultatom 2:1. Bila je ovo šesta ovosezonska pobjeda “zeleno-bijelih”, a za domaće su pogađali Saletović i Junuzović. U narednom kolu Svatovac gostuje u Donjoj Mahali kod ekipe Dinama, trenutno posljednjeplasirane ekipe prvenstva.

Prijatno iznenađenje priredila je ekipa Prokosovića, koja je na teškom gostovanju u Seoni upisala visoku pobjedu rezultatom 1:4. Nošeni igrom jučer odlično raspoloženih Memića i Bijelića, “crno-bijeli” su u potpunosti nadigrali domaćina i ovom se pobjedom pridružili samom vrhu tabele, sa ukupno 20 osvojenih bodova. Priliku za potvrdu gostujućih bodova, NK Prokosović će imati u narednom kolu, ovaj put na domaćem terenu, kada dočekuju ekipu Ingrama iz Dubokog Potoka.