Ljubljana: 4 medalje za džudiste iz Lukavca

U Ljubljani je održan Internacionalni džudo turnir “Pokal Bežigrada”, na kome je nastupilo više od 600 takmičara iz 7 zemalja: Austrija, Bugarska, BiH, Italija, Hrvatska, Srbija i Slovenija.

05838e4f-29f8-44c4-818f-da2b92862c54Takmičenje je održano za mlađe uzraste do 15 godina.

Takmičari džudo kluba  “Lukavac” su osvojili dvije zlatne i dvije srebrene medalje.

AHMED KASUMOVIĆ je u kategoriji -66kg osvojio zlatnu medalju sa 4 ubjedljive pobjede.
DALAL ODOBAŠIĆ je u kategoriji -44kg osvojila zlatnu medalju sa tri pobjede.
ZEHDINA MUJAČIĆ je u kategoriji -52kg osvojila srebrenu medalju sa tri pobjede i jednim porazom.
AJLA MUJIĆ je u kategoriji +52kg osvojila srebrenu medalju sa dvije pobjede i jednim porazom.

f246f06c-14a9-4fb5-8879-b1919ac9783d

Naredna dva dana naši takmičari Ahmed, Zehdina, Ajla, Dalal i Sara ostaju u Ljubljani na dvodnevnim pripremama.