KBS ORKKA: Za vikend dva turnira i 13 medalja

3 min. za čitanje

KBS ORKKA Lukavac, ovog vikenda nastupio je na dva karate turnira i nastavio nizati uspjehe.

U subotu 15.09. u Bijeljini odrŽan je 10 memorijalni karate turnir “Dragiša Jović 2018”. Turnir se 10 godinu za redom održava u znak sjecanja na pokojnog Dragisu Jovića, karatistu iz Bijeljine, koji je tragično stradao u automobilskoj nesreći. Turnir je pozivnog karaktera, na kojem je učestvovalo 10 takmičara sa vrhunskim sportskim rezultatima u svojoj karijeri, iz BiH i Srbije i radio se za vrijedne novčane nagrade. Iz KBS ORKKA poziv su dobili Čajić Hamza i Đozić Mensur.

Uz malo regularnije suđenje, KBS ORKKA zamalo je imao klubsko finale. U konačnici, turnir i 1 mjesto sa 4 pobjede, osvojio je Hamza Čajić, dok je Mensur Đozić sa 3 pobjede i jednim porazom, osvojio 3 mjesto.

Ono po cemu je ovaj turnir specifičan, je činjenica da je davne 2009 godine, prvi memorijal Dragiša Jović, osvojio trener KBS ORKKA, Željko Zombra, a ovaj jubilarni, 10-ti po redu, mladi nasljednici KBS ORKKA, Hamza Čajić i Mensur Đozić.

U nedjelju 16.09. u Lukavcu održan je 18-ti po redu Lukavac kup koji se održava u povodu obilježavanja manifestacije “Dani općine Lukavac” na kojem je učešće uzelo oko 450 takmičara iz 35 karate klubova iz Bosne i Hercegovine. KBS ORKKA, u pratnji trenera Emira Ćosićkica i Aldine Đulić, na ovom turniru nastupio je sa 17 mladih takmičara i osvojio 11 medalja i to 5 zlatnih, 3 srebrene i 3 bronzane medalje.