15. Evropsko regionalno prvenstvo u karateu: Medalje za Dženanu Šiljegović, Čajić Hamzu i Muradbašić Harisa

U periodu od 03. – 04.06.2017. godine u Prištini, održano je 15. Regonalno Evropsko karate prvenstvo za regije, na kojem je među najboljim ekipama evrope učešće uzela i ekipa regije “Federacija BiH” sačinjena od najkvalitenijih takmičara i takmičarki iz FBiH i TK.

7. Aljić Mirza (Winer-Tuzla)

Djevojke su postigle fantastičan rezultat, osvojivši 2.mjesto među najboljim ekipama Evrope, gdje ih je od trona dijelilo samo malo sprtske sreće. Naime, u finalu su sa ekipom “Marmara” iz Turske meč je završen rezultatom 1:1 ali sa slabijom bod razlikom.

Muška ekipa osvojila je jednu bronzanu medalju. Jedan od selektora muške ekipe bio je Željko Zombra.