Bh. rukometaši nokautirali Slovačku

Nakon što su Slovaci poveli s 1:0, naša selekcija je većim dijelom prvog poluvremena imala vodstvo.

Nezaustavljiv je bio Nikola Prce, ali su Slovaci uspjeli da dođu do izjednačenja u 17. minuti, nakon što su naša dva igrača imala kaznene minute (8:8). Konstantno je naša selekcija imala gol ili dva prednosti. Slovaci su uspijevali da dođu do izjednačenja, a u finišu su u dva navrata došli i do vodstva.

Ipak, na odmor se odlazi neriješenim rezultatom 14:14, iako je naša selekcija imala zicer u posljednjem napadu. Nastavak susreta donosi igru gol za gol.

Naša reprezentacija je vodila, Slovaci su stizali prednost, a u posljednjih 15 minuta se ušlo neriješenim rezultatom, 20:20. Potom je Slovačka uspjela da povede 21:20, ali zatim odličnom odbranom i zahvaljujući sjajnom Marku Tarabochiji naša selekcija u 48. minuti dolazi do plus dva, 23:21.

Nastavila je naša reprezentacija sa sjajnom igrom. Defanzivno je to izgledalo sjajno, pogađali smo u napadu i na kraju smo prelomili meč u našu korist, te smo stigli do zaslužene pobjede u ovom susretu.

Nikola Prce je bio nezaustavljiv. Postigao je devet pogodaka u ovom susretu, ali kompletan naš tim je odigrao zaista odlično. Kod gostiju Antl je postigao osam golova…