KK “Lukavac” nastavio sa odličnim igrama, “pala” Gračanica

Naša ekipa je od samog početka željela pokazati ko je kvalitetniji na terenu, pa su prvu četvrtinu završili u svoju korist 27:14. U drugoj četvrtini slična igra, što je u konačnici prvog poluvremena rezultiralo rezultatom 49:33 u korist Lukavčana.

U nastavku utakmice potpuna kontrola i na trenutke prednost domaćih prelazi i 30 poena. U završnici čudne odluke sudija koji su dozvoljavali grublju igru i opuštanjem domaćih košarkaša rezultiralo je da utakmica završi 10 razlike u korist domaćina 91:81.

Za domaću ekipu najviše poena postigao je Mirnes Islamović 37, Tokić Dino 22 i Bojan Nešić 16.

Na kraju utakmice mnogobrojna publika koja se vratila u gradsku dvoranu da bodri svoj klub ispratila je naše igrače sa velikim aplauzom.

Druga ekipa iz Lukavca, KK Radnički, poražena je u Tuzli od ekipe OKK Sloboda, rezultatom 60:57.

KK Lukavac je je ovom pobjedom jedini lider na tabeli sa maksimalnim učinkom, u narednom kolu naši momci putuju u Bugojno i gostoju kod domaće Iskre dok KK Radnički dočekuje ekipu Litve.