Galebovi dominirali a Bakir najbolji sportista

6 min. za čitanje

PK Galeb GIKIL-22.12.2012

Bakir Babović je na Zimskom državnom prvenstvu u Banjoj Luci osvojio 6 medalja – 3 zlatne i 3 srebrene, dok je na ljetnom državnom prvenstvu u Trebinju osvojio medalju više, odnosno 6 zlatnih i jednu bronzanu medalju.

Na međunarodnim plivačkim mitinzima u 2012. godini osvojio je ukupno 37 medalja od čega su 24 zlatne i proglašavan je za najuspješnijeg plivača u svojoj kategoriji.

Bakir Babović je u protekloj godini osvojio ukupno 50 medalja i to: 33 zlatne, 9 srebrenih i 8 bronzanih medalja.
Pored Bakira titule najboljih ponijeli su i:

Elmir Mujkić (perspektivni sportista)
– Rođen 2003 godine. U 2012. godini na međunarodnim takmičenjima osvojio je 6 medalja.

Tarik Hamidović (kadeti)
– Na zimskom prvenstvu BiH u Banjoj Luci osvojio je 3 srebrene medalje, a na ljetnom državnom prvenstvu BiH u Trebinju osvojio 2 zlatne, 2 srebrene i 2 bronzane medalje. U protekloj godini postao je vlasnik ukupno 42 medalje na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Zerina Karić (juniorke)
– Na zimskom i ljetnom državnom prvenstvu u Sarajevu i Banjoj Luci osvojilaje 9 medalja i to: 4 zlatne, 4 srebrene i 1 bronzana. Članica je štafete koja drži rekord BiH u disciplini 4×100 metara mješovito. Sa domaćih i međunarodnih plivačkih takmičenja u protekloj godini donijela je pregršt medalja.

Emina Sejdinović (seniorke)
-Emina je u protekloj godini oborila 8 državnih rekorda u plivanju. Na zimskom i ljetnom prvenstvu BiH osvojila je 21 medalju i to: 9 zlatnih, 11 srebrenih i jednu bronzanu. Na nekoliko međunarodnih plivačkih mitinga proglašena je za najuspješniju takmičarku, a u protekloj godini osvojila je čak 52 medalje, od čega je pola sa zlatnim sjajem.

Drugu godinu zaredom ženska ekipa PK „Galeb GIKIL“ je najbolja ekipa općine Lukavac. Plivačice Galeba su u 2012. godini osvojile ukupno 149 medalja i to: 66 zlatnih, 52 srebrene i 31 bronzanu medalju. Teško je nabrojati sva domaća i međunarodna takmičenja na kojima su nastupale i osvajale medalje, ali izdvajamo 6 zlatnih medalja sa državnih prvenstava, a posebno rekord BiH u štafeti 4x100m mješovito čije su vlasnice Emina Sejdinović, Zerina Karić, Lejla Osmanbegović i Matea Tunjić.

REZULTATI

PK „Galeb GIKIL“ upućuje čestitke i ostalim sportistima koji su na ovoj manifestaciji dobili priznanja, a prije svih čestitke idu na adrese Emine Sejdinović i Ermina Jusufovića koji su kao članovi BH reprezentacije osvajali zlatne medalje.

Izvještaj o postignutim rezultatima u 2012. godini

– Sejdinović Emina učestvovala na Balkanskim juniorskim igrama i zauzela dva 6. mjesta.

– Plivačice PK „Galeb GIKIL“ u 2012. godini oborile su 12 državnih rekorda BiH (Emina Sejdinović 8 i Matea Tunjić 4)

– PK „Galeb GIKIL“ učestvovao je na 2 zimska i 2 ljetnja prvenstva BiH i ostvario sljedeće rezultate:

– 2. mjesto u konkurenciji mlađi juniori (muški + ženski)

– 3. mjesto u konkurenciji juniori (muški + ženski)

– 4. mjesto u seniorskoj konkuernciji

–      Na svim državnim prvenstvima plivači i plivačice PK „Galeb GIKIL“ osvojili su 71 medalju

(27 zlatnih, 30 srebrnih, 14 bronzanih)

–          Plivači PK „Galeb GIKIL“ učestvovali su na 16 Međunarodnih plivačkih mitinga i osvojili ukpno 213 medalja (95 zlatnih, 59 srebrnih, 59 bronzanih)

–          Plivači Emina Sejdinović, Bakir Babović, Tarik Hamidović, Zerina Karić, Matea Tunjić, Lejla Osmanbegović i Esma Imamović na nekoliko Međunarodnih mitinga su bili najuspješniji u svojim kategorijama i osvojili su pehare.

Pregled osvojenih medalja pojedinačno (na Državnim prvenstvima BiH i na Međunarodnim mitinzima)